25.11.2012

Bedava pastacılık kursu 2 / Faydalı linkler

Genelde herkes bana sorar: hangi kursa katıldınız, nasıl pasta yapmaya öğrendiniz.Ben de hiç bir kursa gitmedim, kendi kendime, netten öğrendim deyince, pek inanmıyorlar.Ama bu doğru.
Katılmak istediğim kurslar var mı bilemem, belki sadece çok sevdiğim Ayşe Yaman'ın 3D / çiçek kursuna katılmak isterim, ama aylar öncesinden listeye yazılmak gerekiyor, ve ben çalıştığım için, çok önceden programımı bilemiyorum. Bazı profesiyonel pastacılık okulları var, ama birçoğu fazlasıyla pahalılar.Ve bende pastacılık daha çok bir hobi olarak olduğu için, okadar para vermek gereksizdir. Geriye ne kalıyor: online, bedava eğitim :) Boş zamanlarımın fazlasını buna harcıyorum. Çok güzel online dersler, fikirler var, değişik, bazıları  şaşırtıcı derecede kolay, şaşırtıcı derecede basit. Adım adım anlatılıyor. Sonrası kolay. Hayal gücünüz ve birazcik yetenek ve oldu bu iş! :)
Ben de bulduğum bazı linkleri sizinle paylaşmak istiyorum. Belki  siz de faydasını görürsünüz.
Burada güzel bir hindi'cik, ve aynı şekilde başka kuşlar da yapılabilir, tavus kuşu mesela. Burada çok güzel bir Venedik maskesi var.  Burada bir Şimşek Mcqueen pastası.Bu blogda çocuklar için kolay basit,ama çok güzel fikirler var. Bu site de favorilerimden biri, buyurunuz harika bir minik peri'nin ve tatlı bir ayıcığın, adım adım yapılışı burada.Kolay güller, de var   çiçekli pastalar da var, çaydanlık şeklinde pasta ,değişik düğün pastaları, vs,vs.

Hiç yorum yok: