28.10.2012

Doğum günü organizasyonu! 1.adım: Planlama

Benim tatlı oğlumun doğum günü yaklaşıyor,bende hazırlıklara başladım bile.Zamanında her şeyi yapabilmek ve yetiştirebilmek için ilk adım : liste hazırlamaktır. Çalıştığım için listeler beni kurtarıyorlar! Sadece alışveriş listesi değil, her adımın listesini hazırlıyorum.Hangi günde ne yapılması gerekiyor, ne alınması gerekiyor, ve bu şekilde karışıklıkları ve aksaklıkları minimum'a indiriyorum.
Daha doğum gününe bir hafta varken, kart-davetiye oluşturmaya başladım.Hazır, kırtasiyelerde satılan davetiye-kartları da alınabilir, ama bizim istediğimiz beyblade'li kartları bulamadık,ve ben kartımı oluşturmaya başladım.Birkaç deneme sonrası hazır olur, küçük bey resimleri,harflerin renklerini kendi seçiyor :) 'Bu onur sana ait, tatlım' dedim, pek de mutlu oldu.Haftalar sonra istediği pasta ve doğum günü temasına karar verdi: Beyblade!
Tema belli olduktan sonra, benim için ::   1. adım : Planlama , 2.adım : Davetiyeler , 3. adım : Alışveriş  , 4. adım Pasta (lar) 'ın aşamaları (süslerin hazırlanması, pandispanya,vs,vs)

Kartımızın denemelerinden biri bu:
Bu sene de zamanım çok kısıtlı 2 günde iki kutlama için her şeyi hazırlamam gerekecek, birisi evde,diğeri okulda! Umarım her şey istediğimiz gibi olacak!

Hiç yorum yok: